Styret ønsker å opprette utstillings-grupper på de forskjellige kantene av landet hvor spesialene skal arrangeres, og vi appellerer derfor nå til medlemmenes dugnadsånd.
De siste årene har mesteparten av jobben falt på noen få, og enkeltpersoner i styret har måtte reise land og strand rundt for å få arrangert disse spesialene.
Vi ønsker nå å gjøre noen endringer, både for å fordele arbeidsmengden, men også for å forenkle jobben som må gjøres. For eksempel er sponsorer lettere å få lokalt, eller i hvert fall innen samme fylke hvor utstillingene holdes, og det er enklere at man får støtte om man møter opp personlig og spør etter bidrag.. Tanken nå er at disse utstillings-gruppene skal være med å arrangere rasespesialene når de holdes på «sin kant».. (Styret vil være med å bidra, både som «rådgiver og hjelper», så man vil ikke bli stående aleine med dette.)
Så;
Vi søker nå etter frivillige i både nord, sør, midt og vest !
Ønsker du å være med å arrangere rasespesial for Hvit gjeterhund i årene som kommer?
Gi så ett vink til styret, så får vi sydd sammen en gruppe på «din kant» som kan arrangere spesial når det blir deres tur! ![]()
Send Mail på: